Zimné hry a zimné športy

Pozitívny vzťah k športu a radosť z hry sme mohli stretnúť na školskej akcii s názvom „Zimné hry a zimné športy“ aj napriek veľmi chladnému a mrazivému počasiu, ktoré žiakom vôbec nevadilo.

Žiaci prvého stupňa súťažili podľa tried v štyroch disciplínach, kde si zmerali sily v hádzaní snehovou guľou na cieľ, ktorý tvorili štyri plastové fľaše. Hádzalo sa štyrikrát a zásah do fľaše bol hodnotený desiatimi bodmi. Prenášanie snehu na stanovené miesto bola disciplína, kde žiaci z jednej vyznačenej časti snehovej plochy na druhú mali prenášať sneh v nádobách a stavať kopu. Čia kopa bola v stanovený čas väčšia, vyhrával. V ďalšej disciplíne samostatne vyšľapávali stopami čižiem stanovený obrázok na hladkú neporušenú plochu snehu. V tejto disciplíne sa odzrkadlila ich fantázia a kreatívnosť. Ako by to bolo, keby sa v zime nestaval snehuliak? Poslednou disciplínou bolo stavanie snehuliaka v rámci triedy. Aj tu sa prejavila žiacka fantázia, pretože si svojich snehuliakov dozdobili a dokonca vyrobili aj rodinky snehuliakov.

Pri tejto akcii nešlo tak o víťazov, ale hlavne získať radosť z pohybu v zimných mesiacoch v prírode, pretože otužovanie, pohyb a radosť z hry nám prispieva k prevencii proti rôznym chorobám. Takže sme sa všetci zhodli v tom, že vyhrávajú všetci žiaci, ktorí sa zapojili do zimných hier.

Úspešnosť celej akcie potvrdilo aj to, že sa žiakom nechcelo končiť a chceli pokračovať v ďalších hrách, čo sme potvrdili prísľubom, že ak nám počasie dovolí, akciu si zopakujeme.

6.1.2017 - Zjavenie Pána (Traja králi)

Ponuka vystúpenia купить постельное белье киев
Február 2017

Zimné hry a zimné športy